Lukáš Rešetár: Ukázali jsme obrovskou sílu

Lukáš Rešetár: Ukázali jsme obrovskou sílu
iDNES.cz - hrudim zůstává na futsalovém trůnu. Z haly pražské Slavie si přivezla už třináctý mistrovský titul. A nestranný pozorovatel si nejspíše řekne: „Nuda, to se dalo čekat. Kdo taky jiný.“


Dominance futsalistů Chrudimi k takovému hodnocení svádí. České nejvyšší soutěži kralují jedenáct let v řadě a celkově je štítek s názvem ERA-PACK připevněný na podstavci blyštivé trofeje už po třinácté. Poslední primát připadl Chrudimi po pondělní výhře 5:2 v Edenu, která ukončila finálovou sérii za stavu 3:1 pro favorizované obhájce titulu.

 

„Série byla nesmírně těžká, což nikdo na začátku nepředpokládal,“ prohlásil pro Českou televizi kapitán čerstvých mistrů Lukáš Rešetár, který osobně předpovídal, že se souboj dvou nejlepších celků Chance futsal ligy protáhne na čtyři zápasy. A tak se také stalo.

 

„Jsem rád, že jsme to zvládli. I když jsme hráli proti skoro celé republice, tak jsme ukázali obrovskou sílu a jen tak nás z trůnu někdo nesesadí,“ řekl Rešetár zjevně v narážce na fakt, že valná část futsalových fanoušků už Chrudimi další trofej do sbírky nepřála. Zkrátka všeho moc škodí, ovšem chrudimským hráčům i jejich příznivcům se oslavy zajisté neomrzí.

 

Stejně jako v předešlém zápase v chrudimské sokolovně, tak i v Praze výkon Rašetára nasměroval ERA-PACK k úspěchu. Doma vsítil „Reši“ vítězný gól, na palubovce sešívaných se trefil dokonce dvakrát.

 

„Týmu jsem tentokrát asi hodně pomohl, ale v ostatních zápasech to na sebe vzali jiní kluci. To dělá hrozně moc. Máme individuálně dobré hráče, a proto je schopný utkání rozhodnout kdokoliv,“ řekl Rešetár.

 

Ačkoliv se Chrudim opírala o zkušenou osu mužstva, reprezentanty Slováčka s Koudelkou, matadory Romana a Michala Mareše i produktivní brazilské techniky Maxe s Felipem, dával nový kouč Chrudimi Felipe Conde prostor i talentovaným nováčkům. Dvojčata David a Pavel Drozdovi a v průběhu ligového ročníku příchozí Vítězslav Hrubý i přes nižší věk ukázali, že mohou převzít větší zápasovou porci.

 

„Tím, že jsme kádr myslím trochu oslabili, jsme byli na začátku sezony trochu podceňovaní. Přišli ale mladí hráči a pod taktovkou nového trenéra jsme udělali velký skok dopředu,“ prohlásil Rešetár.

 

Nebyl by to ovšem ERA-PACK, aby jeho vedení nepřivedlo nové zahraniční akvizice. Premiérově si tak mohli v pondělí večer pohár pro mistry potěžkat i gólman Jean či další cizinci Mancha či Ricardinho.

 

Chrudim úspěšně zacelila mezery po odchodech v podobě Kovácse, Taverny či Záruby, který ve finále úřadoval ve slávistické sestavě a chrudimští fanoušci mu svými hlasivkami dávali najevo, že už nepatří mezi jejich oblíbence. Byla to právě Slavia, která ukázala, že bojovat o titul se dá i s ryze českou soupiskou.

 

Zatímco v lize splnil ERA-PACK předsezonní cíl, v evropské konkurenci se mu znovu nepodařilo prorazit do nejužší špičky. Pravdou je, že probít se na turnaj Final Four UEFA Futsal Cupu je i přes nesporné kvality Chrudimi obtížné.

 

 

06.06.2017 | autor: Martin Švec

VARTA futsal liga

Partner klubu