Trenér Felipe Conde prodloužil s Chrudimí o další dvě sezóny!

Krátce po zisku mistrovského titulu přišla z chrudimského futsalového klubu skvělá zpráva! Brazilský kouč Felipe Conde, který s týmem dokázal získat titul mistra České republiky, vyhrál Pohár FAČR a v UEFA Futsal Cupu došel se skvělými výsledky až do elitní fáze, bude pokračovat na lavičce Chrudimi i nadále!

Trenér Conde po svém příchodu v srpnu loňského roku razantně pozměnil systém hry a s výrazně omlazeným kádrem rychle ukázal, že Chrudim bude znovu útočit na mety nejvyšší. V Main round UEFA Futsal Cupu získal plný počet devíti bodů a v další fázi jeho mužstvo zdatně vzdorovalo pozdějšímu vítězi futsalové Ligy mistrů - Interu Movistar. Po suverénní výhře ve finálovém zápase poháru nad Benagem přišlo i vítězství v play-off CHANCE Futsal ligy, které zakončilo skvělou sezónu.

Jsme velice rádi, že jsme se s trenérem Condem dohodli na prodloužení spolupráce o další dvě sezóny,“ sdělil na adresu trenéra prezident klubu František Tichý, který neměl důvod na této pozici cokoliv měnit. „Felipe Conde je zkušený trenér, který získal obě důležité trofeje a tým pod jeho vedením předváděl v lize i v UEFA Futsal Cupu skvělé výkony,“ dodal nejvyšší muž třináctinásobného mistra futsalové ligy.

Kouč futsalových mistrů Felipe Conde prodloužení smlouvy s radostí přivítal. „Pro mě je velmi důležité, že profesionalita klubu roste v mnoha oblastech. V následujících sezónách budeme pracovat zejména na rehabilitaci, fitness a tréninku mladých hráčů ve spojení s těmi zahraničními. Velký důraz udávám na rozvoj a zapracování našich juniorů do týmu,“ popsal pokračující trenér hlavní důvody podpisu smlouvy.

Dalším aspektem byla osobní stránka. Ihned od svého příjezdu jsem si užíval město, zemi a hlavně lidi okolo. Rychle jsem se adaptoval a snažil se vše poznat. Po dohodě se ženou jsme se rozhodli, že zde naši práci budeme vykonávat dlouhodobě,“ dodal.

Trenér Felipe Conde uplatňuje na střídačce své zkušenosti z předchozích angažmá, jak vlastně jeho trenérská cesta do Chrudimi vypadala?

Trenérská kariéra:

2001-2005 – Club Comary (U17, U20)

2005-2007 – Teresopolis

2007-2008 – Kairat Almaty (kondiční trenér)

2008-2009 – jachtařský klub Vasco de Gama

2009 – CAT Telecom futsal

2010-2011 – fotbalový klub Botafogo F.R. U20 (kondiční trenér)

2011 – C.R. Vasco da Gama U20

2012 – Botafogo (kondiční trenér)

2013 – Umuarama futsal

2014-2016 – Assoeva futsal

2016-?? - FK ERA-PACK Chrudim