Vzhůru do boje! K výhře budeme muset podat nejlepší výkon v sérii, předpovídá trenér Conde

Domácí půda se zatím ve finálové sérii mezi Chrudimí a pražskou Slavií jeví jako klíčová. Oba celky si před svými fanoušky počínají bezchybně, ve čtvrtém duelu se bude ERA-PACK snažit tuto statistiku porušit a získat mistrovský titul s pořadovým číslem třináct!

Čtvrté utkání finálové série mezi FK ERA-PACKem Chrudim a SK Slavií Praha startuje v 20:30 před kamerami České televize! Vedení futsalového klubu zároveň připravilo výjezd pro své fanoušky. Sraz je 29.5. v 17:20 hod. u haly, odjezd v 17:30 hod.

Jak se přihlásit na výjezd?

1) Napsat příspěvek na naši společnou FB stránku - "Fans futsal Chrudim"

2) Pomocí e-mailu na adresu sindybad@centrum.cz či tel. 776 661 643

Felipe Conde: Každá neproměněná šance může být osudná

Chrudim pojede do Prahy v roli favorita, přesto jí nečeká vůbec lehká pozice. V posledním duelu na palubovce soupeře inkasovala šest branek, což bylo nejvíce v letošní sezoně. Pro porovnání, za celou čtvrtfinálovou a semifinálovou sérii dostala jen o jeden gól více. „Očekáváme další náročné utkání. Soupeř ví, že nesmí prohrát a dá všechno do toho, aby prodloužil finálovou sérii. Pokud chceme zvítězit, budeme muset podat nejlepší výkon ve všech aspektech hry. Jsme však připraveni a půjdeme si za vítězstvím!“ důrazně prohlašuje trenér ERA-PACKu Conde.

Deset, devět a dva. Počet branek mezi druhým a třetím finálovým zápasem výrazně skočil. Co se stalo? „V prvních dvou zápasech jsme ztratili koncentraci během zápasu a v součtu s útočnou silou Slavie jsme dostali řadu branek. Bránili jsme dobře, ale ve druhých poločasech jsme vytvořili řadu chyb a zbytečně se zbavovali balonu. Za to v posledním zápase jsme již bránili dobře celou dobu, jsem hrdý, že se nám podařilo obranu znovu vyrovnat,“ je rád lodivod chrudimské lavičky.

„Náš tým byl během sezony zvyklý na inkasování nízkého množství branek, a pokud chceme ukončit sérii, musí se nám to povést znovu. Zároveň však musíme proměňovat šance, v zápasech takto vyrovnaných týmů může každá neproměněná příležitost být osudná,“ upozorňuje trenér před možná poslední duelem sezony.

Před čtvrtým zápasem je psychická výhoda na straně favorizované Chrudimi, zároveň hrají ERA-PACKu do karet i tresty na obou stranách. Trenér Conde bude mít k dispozici Rodriga Manchu, jenž si již odpykal dvouzápasový trest za červenou kartu, po třetí žluté kartě naopak bude Slavii chybět nejproduktivnější hráč Antonín Hrdina. „Mancha je hráč, který dokáže během zápasu dát svým spoluhráčům velké množství brankových příležitostí. Hodně se na hřišti pohybuje a dává tím šanci dalším útočným kombinacím. Zároveň dokáže dobře podržet balon, je expert na pozici pivota. Jeho zkušenosti nám ve čtvrtém zápase velmi pomohou,“ věří trenér Felipe Conde.

Statistiky obou soupeřů v play-off:

Týmové statistiky

Max (20)

nejvíce bodů

Antonín Hrdina (17)

Felipe, Tomáš Koudelka (2)

žluté karty

Ondřej Míča, Antonín Hrdina (3)

Mancha (1)

červené karty