Obrana pracovala na sto procent, chválil Koudelka. V Praze chce slavit

Obrana pracovala na sto procent, chválil Koudelka. V Praze chce slavit
Jedním z důležitých postav třetího finálového střetnutí byl chrudimský reprezentant Tomáš Koudelka, který svými obrannými zákroky a bleskurychlým přístupem doháněl soupeře k šílenství. I on se podílel na čistém kontě chrudimského týmu a v pozápasovém rozhovoru bylo vidět, že je za něj velmi rád. Nyní již všichni hledí dopředu na pondělní utkání v pražském Edenu.


Tomáši, druhé vítězství před vlastními fanoušky může být klíčové. Teď, krátce po utkání, oddychli jste si?

Nevím, jestli přímo oddychli. Chceme vyhrát každý zápas, sérii jsme si hodně zkomplikovali tím, že jsme hodně špatně bránili. Ale pořád před sebou vidím pouze jeden cíl, kterým je zisk mistrovského titulu. Před zápasem jsme si hodně věcí vysvětlovali, nabudili se a ukázali, že máme navrch. Naše obrana pracovala na sto procent, nedostali jsme žádný gól a tak nám k výhře stačilo dva dát.

 

Během zápasu jsem si vzpomněl na sérii s Teplicemi, kde Chrudim po dvou přestřelkách zvítězila pouze 1:0. Dá se říct, že se to dá srovnávat?

Asi bych to nesrovnával. Každý zápas je úplně jiný. Jednou je výsledek 5:5 a pak nám stačí k výhře dva góly. Nesmíme se ohlížet, důležité je přece skóre na konci. Jsme šťastní, že vedeme 2:1 na zápasy, do Prahy pojedeme s mečbolem a pokusíme se to ukončit, jak to nejrychleji půjde.

 

Ve třetím zápase jste od Slavie žádný gól nedostali. Můžeme tvrdit, že jejich ofenzivní hru máte přečtenou?

To můžu teď říct a v Praze dostaneme pět gólů (směje se). Na hru Slavie jsme se chystali od prvního utkání a v prvních dvou duelech to stejně nepomohlo. Nevím, čím to je, že jednou dostaneme šest gólů a pak udržíme nulu. Je to o štěstí, o tom jak zachytá brankář. Rozhoduje spoustu faktorů a ve třetím zápase série jsme prostě byli šťastnější my.

 

Sérií hodně cloumají emoce, za zmínku stojí tvoje žlutá karta z druhého poločasu..

To k finále prostě patří. Všichni jsou emotivní, nikdo nechce prohrát, ať už jsme to my nebo soupeř. Moje žlutá karta (zamyslí se). Hodně naivně jsem si šel pro faul a byl jsem za to potrestán. Bohužel i to ke sportu patří. 

 

28.05.2017 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková

VARTA futsal liga

Partner klubu