Bitva o mečbol před vlastními fanoušky! Jedna prohra nás nerozklepe, vzkazuje trenér Conde

Finálová série je v plném proudu a v obrovském tempu pokračuje do svého závěru! Utkání číslo tři přinese v Chrudimi velkolepý souboj, ve kterém budou chtít Chrudimští eliminovat vlastní chyby z předchozích duelů a díky tomu v pondělí cestovat do hlavního města s výhodou mečbolu.

Třetí finálové utkání startuje ve čtvrtek 25. května ve 20:00 ve Sportovní hale v Chrudimi! Zápas můžete sledovat buď přímo z tribuny, v přímém přenosu České televize na kanále ČT Sport či v textové podobě na serveru onlajny.com.

Felipe Conde: Stále si jdeme za svým cílem

Slavia zvládla utkání s pořadovým číslem dvě daleko lépe než Chrudim, zejména díky excelentnímu druhému poločasu. Jak na duel nahlížel trenér ERA-PACKu Felipe Conde? „Odehráli jsme dobrou první půlku, zejména po taktické stránce, kdy jsme soupeři povolili jen minimum příležitostí. Poté se to ale otočilo, soupeř vyrovnal a my jsme začali dělat velké množství individuálních chyb.“

Chrudim se ve druhém utkání musela obejít bez dvou brazilských hráčů a stavebních kamenů obou elitních formací. „Hrát bez Manchi a Felipeho bylo těžké, protože sestavené formace působily velmi sebejistě a trvá dlouho, než se do čtyřky adaptuje nový hráč. Je to ztráta, ale hráči, kteří je nahradili, odvedli skvělou práci,“ chválí Felipe Conde Michala Mareše a Pavla Drozda, kteří si vedli velmi dobře.

Poprvé v letošním play-off musela Chrudim naplno ukázat svoji hru bez brankáře, aby dotáhla dvoubrankovou ztrátu. I přes jednu gólovou radost však kýžený efekt nakonec nepřišel. „V power-play jsme začali velmi dobře a brzy skórovali, měli jsme další šance, ale nevyužili jsme jich. Po naší chybě jsme navíc znovu inkasovali a poté jsme již museli riskovat víc než je obvyklé,“ popsal hru Chrudimi bez brankáře brazilský lodivod lavičky ERA-PACKu.

Co přinese zápas číslo tři? „Pro třetí zápas znovu změníme strategii. Uvidíme, s jakými hráči budeme moci do utkání počítat a tomu naši taktiku přizpůsobíme. Stále věříme v titul, byla to první porážka v lize a ta nás nerozklepe. Držíme se našich cílů, kterých chceme dosáhnout,“ neváhá trenér Felipe Conde.

Statistiky obou soupeřů v play-off:

Týmové statistiky

FK EP Chrudim