Po rychlých gólech jsme byli v křeči, lituje porážky Michal Mareš

Zkušený futsalista Michal Mareš v letošním ročníku dlouho hledal pevnou pozici v prvních dvou formacích chrudimského celku, důležité role se dočkal až v průběhu finálového střetnutí. Po červené kartě Rodriga Manchi v prvním finálovém vystoupení dostal od Felipe Condeho příležitost v úvodní útočné formaci a zejména na Slavii v Edenu ukázal, že svoji šanci vzal velmi seriózně.

První vítězství na pokutové kopy chtěli chrudimští futsalisté potvrdit v Praze a domů si přivézt první finálový mečbol. Úvodní polovina vyšla podle plánu, dobrá obrana ERA-PACKu pražské Slavii moc nepovolila, navíc v samotném závěru poslal Chrudim do vedení pěknou ranou Matěj Slováček. A to nebylo všechno! Krátce po příchodu z kabin přišla druhá chrudimská radost, pod kterou se podepsal Michal Mareš. „Slavia nás hodně presovala, s Davidem Drozdem jsme se dostali za obranu, skvěle mi to hodil a já už byl sám před brankářem. Stačilo to pouze dobře trefit nad nohou k tyčce,“ popsal druhý gól obhájce titulu sám autor.

Jenže to bylo v Edenu ze strany favorita prakticky všechno. Sešívaní předvedli královský obrat, pod kterým se podepsali zejména Antonín Hrdina a Martin Směřička. Osudová, alespoň podle Michala Mareše, byla hned úvodní branka z rohového kopu. „První gól soupeře nakopl, dostal ho do hry a Slavia začala hrát úplně jinak. Z naší strany už to spíš byla taková křeč,“ smutní mladší z bratrů Marešových.

Chrudim nakonec v Praze prohrála 3:6 a svoji pozici ve finálové sérii si velmi zkomplikovala. V prvním zápase ztratila tříbrankové vedení, v Edenu naopak sešívaní otočili ze stavu 0:2 na 4:2. „Zápasy byly hodně podobné, vlastními chybami soupeři umožníme vyrovnat či případně zápas zvrátit. Dostali se na koně a povedlo se jim duel otočit,“ sype si popel na hlavu jednačtyřicetiletý futsalista.

Otázka zní, co bude dál. Ve čtvrtek 25. května ve 20 hodin vypukne v chrudimské sportovní hale utkání číslo tři. Dle rozhodnutí disciplinární komise by měl ještě jeden zápas chybět Chrudimi Mancha, otazník visí nad zraněním Felipeho, který nezasáhl ani do druhého finálového utkání. Právě jeho ztráta je pro výběr Felipe Condeho nesmírně citelná. „Felipe chybí při hře do obrany, ale i směrem dopředu. Nicméně nemůžeme se na jeho absenci vůbec vymlouvat. První půlku jsme v Praze špatně nehráli, ta druhá se nám ale vůbec nepovedla,“ ví Michal Mareš.

Obě mužstva dostala po souboji číslo dvě, po kterém je stav série vyrovnaný 1:1, tři dny pauzu na regeneraci a přípravu na nesmírně důležitý duel. „Musíme si odpočinout, rozebrat si chyby a v zápase se je snažit eliminovat. To, co se stalo v posledních dvou zápasech, se již nesmí opakovat!“ rezolutně odmítá Michal Mareš.

24.05.2017 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková

FUTSAL CUP