Do Edenu pro bod číslo dvě! Rozhodovat bude každý detail, je si vědom Felipe Conde

Tři dny po úvodním dramatickém finále play-off CHANCE Futsal ligy míří chrudimský tým pod vedením brazilského kouče Felipe Condeho na palubovku Slavie pro druhý finálový bod! Úvodní bitva přinesla nádherný futsal a my věříme, že ani nyní tomu nebude jinak.

Druhé utkání finálové série mezi FK ERA-PACKem Chrudim a SK Slavií Praha startuje v 17:05 před kamerami České televize! Vedení futsalového klubu zároveň připravilo výjezd pro své fanoušky. Sraz je 22.5. v 14:20 hod. u haly, odjezd v 14:30 hod.

Jak se přihlásit na výjezd?

1) Napsat příspěvek na naši společnou FB stránku - "Fans futsal Chrudim"

2) Pomocí e-mailu na adresu sindybad@centrum.cz či tel. 776 661 643

„Slavia více zužitkovala vypracovaných příležitostí.“

Slavia v úvodním finálovém utkání před chrudimskými fanoušky ukázala, že to dvanáctinásobný mistr nebude mít ve finálové sérii vůbec jednoduché. Podařilo se jí stáhnout tříbrankové manko a udělala tím velké množství vrásek na obličeji trenéra ERA-PACKu Felipe Condeho. „Zápas bych rozdělil na dvě části. Při hře čtyři na čtyři jsme si vedli velmi dobře, dominovali jsme, předváděli jsme skvělé akce a vedli 4:1. Ale v posledních deseti minutách Slavia zvolila hru bez brankáře a my jsme jí nezvládli ubránit,“ popisuje utkání kouč a dodává: „V prodloužení jsme měli míč pod kontrolou a vstřelili gól, který nám mohl zajistit vítězství. Bohužel soupeř vyrovnal dvanáct vteřin před koncem po absurdní chybě rozhodčích.“

Chrudim poprvé v letošním ročníku inkasovala více než tři góly, což zajisté lodivoda chrudimské lavičky muselo trápit. Kde byla hlavní příčina ztraceného tříbrankového vedení? „Ve finále čelíme týmu, jehož předností je hra v pěti proti čtyřem. Naše obrana udělala několik chyb, což v konečném součtu s dobrou ofenzívou Slavie znamenalo remízu.“

„My jsme zápas třicet minut kontrolovali, Slavia pouze deset, ale během této doby stihla přetáhnout výhodu na svoji stranu. Jednoduše řečeno, my jsme měli dvakrát více šancí než Slavia, ale ta daleko více zužitkovala svých šancí,“ hledá příčiny dramatu, které nakonec rozhodly až penalty, Felipe Conde.

Druhý duel přinese v pražském Edenu spoustu napětí, slavisté budou mít navíc výhodu domácího prostředí, což jim bude hrát do karet ještě více. „Ve druhém finále to bude úplně jiný zápas, rozhodovat bude každý detail. Nyní se bude hrát na hřišti soupeře, před jejich fanoušky, což jim dá malou výhodu. Hrát se bude jinak i po taktické stránce, vždy chceme zvítězit, protože chceme dosáhnout nejvyššího cíle. Ale jsem si jistý, že to bude skvělý zápas,“ zve fanoušky Felipe Conde!

22.05.2017 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková

FUTSAL CAMP