Takticky jsme na hru Slavie připraveni důkladně, říká Tomáš Koudelka

tal se jedním ze střelců v prodloužení pátečního úvodního finále. Jeho branka se zdála jako ta definitivně rozhodující, ovšem Slavia na i tak dokázala v heroických posledních vteřinách odpovědět. Chrudimský Tomáš Koudelka však zklamaný po zápase nebyl, stal se totiž i jedním z úspěšných střelců rozhodujících penalt, které znamenaly, že úvodní bod získal ERA-PACK!

Tomáši, po dobře rozehraném poločase to nakonec bylo v pátek drama až do posledních chvil…
Je to tak, v průběhu druhé půle jsme navíc vedli už 4:1 a do konce nezbývalo snad ani deset minut, takže jsem doufal, že si to už bezpečně pohlídáme. Bohužel jsme si nechali dát rychle snižovací branku a Slavia pak se štěstím i vyrovnala. Musím ale říci, že to Radim Záruba trefil moc pěkně přímo do šibenice.

Připravovali jste se na Pražany už více takticky a rozebírali důkladně jejich hru?
Ano, v play off děláme přípravu na týmy individuálně, takže se připravujeme důkladněji a jinak než v základní části. Náš trenér nám dva dny před zápasem ukázal na videu jejich hru a shrnul nejsilnější stránku soupeře. Byli jsme tak dobře připraveni a myslím, že do nějaké třicáté minuty to bylo z naší strany dobré. Samozřejmě, Slavia je kvalitní tým, takže se do nějakých šancí také dostávala. V dalším zápase se proto musíme snažit, abychom branek dostali méně.

Slavia praktikuje hodně hru s brankářem v poli, dělala vám její kombinace defacto s hráčem navíc problém?
I na toto jsme se docela dobře připravovali. Je to tedy blbé, že jsme z toho také inkasovali. Oni to mají velice dobře sehrané a Vahala hraje velice dobře, skoro jako klasický hráč v poli. Je to tedy nepříjemné, ve hře čtyři na čtyři jsme ale diktovali tempo hry my. Oni nám to však touto jejich početní výhodou narušovali a vytvářeli si hodně šance.

Co tedy očekávat od pondělního utkání, ve kterém už můžete získat na čtvrtek mečbol?
Těžko říci takto před zápasem. Doma budou určitě silnější, před početnou diváckou kulisou budou nahecovaní, pro oko diváka by to tak mohl výt hodně zajímavý zápas. Gólů klidně zase může padnout hodně, ovšem, jak už jsem říkal, je to těžké odhadovat, protože o vítězi klidně mohou rozhodnou třeba jen dvě branky. Slavia hraje opravdu velice dobře a určitě nám nedá nic zadarmo.

22.05.2017 | autor: Ondřej Novotný | foto: Ivana Hošková