Finále play-off: Důvod, proč jsme celou sezónu tvrdě dřeli, tvrdí trenér Felipe Conde

Trenér Felipe Conde nejpozději na konci května zakončí svoji premiérovou sezónu na střídačce FK ERA-PACKu Chrudim. Během ligových zápasů nepoznal pachuť porážky, v UEFA Futsal Cupu dotáhl tým až do elitní fáze, kde v Mariboru dokázal vzdorovat a porážet zvučné evropské kluby a na konci loňského roku vyhrál Pohár FAČR. Nyní však přichází finální fáze plnění dalšího cíle – zisku třináctého mistrovského titulu!

Je před námi vrchol letošního ročníku. Jaká panuje v kabině nálada?

Z kabiny cítím sebejistotu. Všichni respektujeme soupeře, který se po velkých zápasech dostal až do finále. Na druhou stranu, my jsme také předvedli v play-off skvělé výkony. Pro tyto momenty jsme celou sezónu tvrdě dřeli a nyní je potřeba dát do tréninku úplně všechno.

Chrudimští zatím proplouvají play-off doslova suverénním způsobem. Bude finále přece jen o něčem jiném?

Když jsme během celé sezóny v české lize ani jednou neprohráli, je to výsledek tvrdé práce a obětavosti. Naše výkony nekolísaly, drželi jsme si stejné úrovně hry a to je velmi náročné. Navíc v týmu vidím hráče, kteří se snaží rozvíjet. Byl bych rád, kdybychom protáhli naší statistiku bez porážky, ale víme, že soupeř je velmi kvalitní a ve finále to budeme mít nesmírně těžké. Ale chceme vyhrát ligu a nezajímá nás, kolik zápasů na to budeme potřebovat.

V čem vidíte největší sílu pražské Slavie?

Slavia má spoustu předností. Jejich hra dozadu se v průběhu sezóny velmi zlepšila. Její hráči mají individuální kvality, které pro nás budou znamenat problémy. Dále se jim daří rychle přecházet z obrany do útoku. Podle mého názoru, Slavii posunula do finále fyzická připravenost, která byla ve čtvrtfinále a semifinále zásadní. Sledoval jsem sociální sítě a četl o tom, kolik investovali do zlepšení struktury klubu a tréninků. Všechny týmy by je měly následovat, dnes je to základ jakéhokoliv úspěchu.

Bylo pro vás překvapení, že Slavia v semifinále vyřadila Benago?

Nebylo. Věděl jsem, že to bude náročná série. Je pravda, že Benago bylo favoritem, ale Slavia byla na semifinále lépe připravena. Měli k dispozici více hráčů a zaslouženě postoupili. Myslím si, že v celé sérii bylo klíčové utkání číslo jedna, kdy Slavia dokázala vyhrát na horké půdě ve Zruči nad Sázavou.

V play-off zatím pravidelně v brance střídáte Jeana a Jakuba Žďánského. Můžete jen trochu naznačit, zda v tomto trendu bude pokračovat i nadále?

Nemohu přece všechno prozradit (směje se). V tuto chvíli by to byla cenná informace pro soupeře. Rotace brankářů závisela na technických a taktických faktorech a především na okolnostech jednotlivých zápasů. Ukázalo mi to, že máme dva skvělé brankáře, o jejichž výkony se můžeme opřít.

ERA-PACK vstřelil ve čtvrtfinále a semifinále 48 branek a má pět hráčů v elitní desítce produktivity. Bude to mít Slavia o to těžší, když gól může přijít od kohokoliv?

Dali jsme hodně branek, ale hlavně jsme zápasy zvládli dobře takticky. Nešli jsme do zápasů s tím, že nastřílíme spoustu gólů, ale že vyhrajeme. Samozřejmě hráči mají ofenzivní vlastnosti a každý rád dává góly. Snažili jsme se hrát organizovaně a soupeři nenabízet tolik gólových šancí. Rád bych ale zmínil naše obranné statistiky. Dostali jsme pouze sedm branek v šesti zápasech play-off. Obrana je velký faktor, který má značný vliv i na naši hru v útoku. Protože naší obraně věříme, můžeme si dovolit v útoku zariskovat, v letošním ročníku jsme nikdy v soutěžním zápase nedostali více než tři branky. Měli jsme druhou nejlepší obranu v UEFA Futsal Cupu, ihned za vítězem ze Španělska. Ve finále, stejně jako v průběhu celé sezóny, budeme spoléhat zejména na naši defenzívu a doufat v úspěch.

V pátek se startuje před kamerami České televize. Jak byste pozval fanoušky do chrudimské sportovní haly?

Věříme, že se budeme moci opřít o podporu našich fanoušků, díky nim máme větší motivaci jít si za stanoveným cílem. Máme výhodu domácího prostředí v prvním a třetím zápase, ta se však projeví pouze, když nás budou fanoušci podporovat, jako v průběhu celé sezóny. Společně budeme silnější!

19.05.2017 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková

FUTSAL CUP