Poslední fáze cesty za obhajobou! Finálová bitva proti Slavii startuje v Chrudimi

Chrudimskému futsalovému celku stačilo k postupu do finále CHANCE Futsal ligy šest zápasů, po vyřazení Třince a Sparty je před svěřenci Felipe Condeho další protivník. Finálovým soupeřem ERA-PACKu Chrudim bude celek Slavie Praha, která v cestě na vrchol sestřelila například favorizované Benago.

První finálové utkání startuje v pátek 19. května v 18:45 ve Sportovní hale v Chrudimi! Zápas můžete sledovat buď přímo z tribuny, v přímém přenosu České televize na kanále ČT Sport či v textové podobě na serveru onlajny.com.

Slavistická jízda vyřazovacími boji nebere konce

Od celku pražské Slavie se po vstupu čínského investora do futsalu čekaly na začátku letošní sezóny velké věci.  Jenže od úvodu to sešívaným nešlapalo podle představ. Mužstvo nepředvádělo nejlepší výkony, ztrácelo v důležitých zápasech zbytečné body, například proti Hodonínu či Vysokému Mýtu. Po příchodu exchrudimského Radima Záruby přece jen došlo ke zlepšení, tým začal šlapat, probojoval se do vyřazovacích bojů a ve čtvrtfinále zápolil s Plzní.

Zajímavé zápasy vtáhly fanoušky do děje, slavisté si ve čtyřech zápasech vybojovali postup do semifinále. Úkol byl splněn, Slavia ale cítila, že proti Benagu, které nebylo ve stoprocentní pohodě, nebude hrát druhé housle. V prvním zápase sešívaní dotáhli tříbrankové manko a vyhráli v prodloužení, na což následně navázali druhou výhrou před vlastními fanoušky. Snížení Zruče nad Sázavou však pražský celek nerozhodilo, zejména díky skvělému brankářovi Ondřeji Vahalovi vyhrála i potřetí a poslala celek Beniho Simitčiho předčasně na dovolenou.  Nyní si svěřenci trenéra Martina Brychty věří i na dvanáctinásobného mistra z Chrudimi.

Ohlasy trenérů před třetím zápasem:

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Sešívaní hrají hodně silově, dobře brání a mají rychlé protiútoky. Soupeř je kvalitní také ve hře jeden na jednoho. Obrovskou výhodou Pražanů je vynikající brankář Vahala, který vychytal týmu několik vítězství. V play-off hraje Slavia výborně, speciálně dobré výkony podávala proti silnému Benagu a do finále půjde hodně motivovaná.  Udělali jsme vše, co jsem naplánoval, a to mě uklidňuje, protože na finálové bitvy budeme připraveni. Jsem si jistý, že nikdo netrénoval více, jak naši hráči. Do finále jdeme sebevědomí a motivovaní.“

Martin Brychta (trenér SK Slavia Praha): „Po euforii při postupu do finále chceme samotný vrchol sezony odehrát co nejdůstojněji. Naším cílem je být dobrým protivníkem Chrudimi. Budeme na to mužstvo připravovat. Každý mančaft je zranitelný. Jsme si vědomi, že se Chrudim nebude porážet jako na běžícím pásu. Pokud se najde nějaká zranitelnost, tak trenér Conde ihned hledá řešení, jak být na další zápas lépe připraven. Bude to velice těžké.“

Statistiky obou soupeřů v play-off:

Týmové statistiky

FK EP Chrudim