Jasný cíl obhájce titulu: v pátek chce slavit postup do finále!

Futsalisté ERA-PACKu Chrudim si brousí zuby na zisk třináctého mistrovského titulu, ve vyřazovacích bojích zatím nepoznali přemožitele a v pátek 12.5. od 20 hodin chtějí ve Sportovní hale v Chrudimi udělat šestý z potřebných devíti kroků k zisku dalšího titulu! Soupeřem ERA-PACKu bude celek AC Sparta Praha, která prohrává v semifinálové sérii 0:2 a bude na východě Čech odvracet hrozbu konce sezóny.

První dva zápasy semifinálové série:

Chrudimští futsalisté jsou zatím v semifinálové sérii neomylní. Nejprve před vlastními fanoušky před týdnem soupeře vyprášili výsledkem 7:1, následně se však v Praze na Podvinném mlýně hodně strachovali. Proti Spartě museli dotahovat ztrátu, po které došlo utkání až do prodloužení. V něm rozhodl o výhře favorita Matěj Slováček, který tak důležitým gólem vystřelil ERA-PACKu semifinálový mečbol!

1.       zápas

FK ERA-PACK Chrudim – AC Sparta Praha 7:1 (5:0)

Branky: 8. Max, 11. D. Drozd (Mancha), 12. Felipe (R. Mareš), 16. Slováček (Mancha), 17. Slováček (Koudelka), 21. D. Drozd (Slováček), 26. Felipe – 40. Doša

FK ERA-PACK Chrudim: Jean (32. Žďánský, Hlouš) – Hrubý, R. Mareš, Mi. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Mancha, Rešetár (C), Slováček, Felipe

AC Sparta Praha: Ma. Mareš (21. Vozár, Zyrjanov) – Kuč, Sop, Doša (C), Mažári, Brunovský, Kubelka, Křemen, Rott, Kovács

2.      zápas

AC Sparta Praha – FK ERA-PACK Chrudim 3:4 po prodloužení (2:2, 3:3 – 0:1)

Branky: 5. Kubelka (Brunovský), 16. Křemen (Kuč), 29. Doša – 12. Max (Rešetár), 15. Slováček, 21. Koudelka (Slováček), 42. Slováček (Max)

AC Sparta Praha: Zyrjanov (Mareš, Vozár) – Kuč, Sop, Doša, Mažári, Brunovský, Kubelka, Křemen, Rott, Kovács.

FK ERA-PACK Chrudim: Jean (Žďánský, Hlouš) – Hrubý, R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Mancha, Rešetár (C), Slováček, Felipe.

Ohlasy trenérů před třetím zápasem:

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „V dalším zápase jsem si jistý, že podáme mnohem lepší výkon než v Praze. Nikomu z nás se ten zápas nelíbil, vylepšíme několik věcí a půjdeme si za výhrou jako v prvních zápasech. Svým hráčům věřím a jsem přesvědčen o jejich schopnostech. Musíme zůstat soustředěni a udělat ještě jeden krok k postupu do finále.“

David Frič (trenér AC Sparta Praha): „Jedeme zápas odpracovat. Samozřejmě to bude velmi těžké, jako každé utkání, které v Chrudimi hrajeme. ERA-PACK je kvalitní a letos vyhraje titul. Doufám, že domácí trochu potrápíme a znepříjemníme jim cestu do finále.“

Statistiky obou soupeřů v play-off

Týmové statistiky

Lukáš Rešetár (9)

nejlepší střelec