Gól v prodloužení přišel zaslouženě, tvrdí Slováček. Musíme zlepšit přístup a využívat šance

Nepříliš povedený výkon v hlavním městě nakonec první porážku ve vyřazovacích bojích nepřinesl, Chrudimští odvrátili hrozbu srovnání stavu v prodloužení. V zápase se dvěma trefami prezentoval český reprezentant Matěj Slováček, zejména jeho druhá branka byla nesmírně důležitá a přiblížila Chrudim k účasti ve finále. Přesto si po utkání třetí nejlepší střelec Chrudimi spíše sypal popel na hlavu.

Matěji, po prvním jasném semifinále se zdálo, že vás v cestě do finále nemůže nic zastavit. Byl druhý zápas o něčem jiném?

Věděli jsme, že druhý zápas bude těžký, ale bohužel jsme k němu přistoupili velice vlažně. Druhý poločas jsme zlepšili pohyb i hru, ale bohužel jsme nebyli schopni vstřelit branku. Nakonec jsme rozhodli až golem v prodloužení, který, podle mě, přišel zaslouženě.

V play-off to bylo první drobné zaváhání v řádné hrací době, byla na vás před prodloužením znát nervozita?

Myslím, že jsme nervózní nebyli. Máme už dost zkušený tým na to, abychom takové situace zvládli. Po vstřelené brance už jsme si jen museli pohlídat soupeřovu power-play.

V play-off jsi zaznamenal již sedm branek z pěti zápasů. Cítíš se v závěru sezóny v dobré střelecké formě?

V celém play-off se zatím cítím dobře, ovšem po včerejším zápase se ve střelecké formě rozhodně necítím. Jsem rád, že mi to tam občas spadne, ale na druhou stranu jsem velké množství šancí neproměnil, což se musí v dalších utkáních zlepšit.

Je již Sparta definitivně zlomena nebo bude ještě v pátek kousat?

Myslím, že to závisí pouze na nás a našem přístupu k zápasu. Pokud nastoupíme do zápasu koncentrovaně a s nasazením, Sparta už jen těžko bude hledat síly, aby odvrátila náš postup do finále.

11.05.2017 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková

FUTSAL CAMP