Vzhůru na Prahu! Pojeď podpořit chrudimský tým v boji o finále!

Úvodní semifinálové utkání zvládli futsalisté FK ERA-PACKu Chrudim na podtrženou jedničku, pro druhý bod budou muset cestovat až do Prahy. Za honbou za důležitým bodem ze hřiště soupeře můžete Chrudimi pomoci i Vy, fanoušci!

Druhý duel startuje na Podvinném mlýně v úterý 9. května ve 20 hodin, přibližně v 17:30 bude od chrudimské sportovní haly vyjíždět autobus s fanoušky chrudimského týmu. Zájemci nechť se hlásí buď na facebookovém profilu "Fans futsal Chrudim" či na tel. 776 661 643.

První zápas série:

První utkání semifinálové série zvládla daleko lépe Chrudim, která svým fanouškům předvedla skvělý futsal. Na první gól se sice čekalo až do osmé minuty, následně však spustila před brankou Martina Mareše velký kolotoč a v poločase vedla dokonce 5:0! Po poločase přidal ERA-PACK ještě dva rychlé góly, za propastného sedmibrankového rozdílu však již střídající gólman Vozár za svá záda balon nepustil. Naopak tři vteřiny před koncem procpal míč do sítě Jakuba Žďánského kapitán Martin Doša, který upravil na konečných 1:7.

FK ERA-PACK Chrudim – AC Sparta Praha 7:1 (5:0)

Branky: 8. Max, 11. D. Drozd (Mancha), 12. Felipe (R. Mareš), 16. Slováček (Mancha), 17. Slováček (Koudelka), 21. D. Drozd (Slováček), 26. Felipe – 40. Doša

FK ERA-PACK Chrudim: Jean (32. Žďánský, Hlouš) – Hrubý, R. Mareš, Mi. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Mancha, Rešetár (C), Slováček, Felipe

AC Sparta Praha: Ma. Mareš (21. Vozár, Zyrjanov) – Kuč, Sop, Doša (C), Mažári, Brunovský, Kubelka, Křemen, Rott, Kovács

Ohlasy trenérů:

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Ve druhém zápase bude mít soupeř k dispozici více hráčů a v úvodním utkání byl přece jen trochu unavený. My však musíme hrát úplně stejně jako v pátek. Držet míč, vytvářet si brankové příležitosti a přivézt domů druhé vítězství.“

David Frič (trenér AC Sparta Praha): „Bohužel jsme přišli o další tři hráče. Musíme se s celou situaci nějak popasovat. Přestává to být souboj se soupeřem, je to spíš boj s námi samými. Situaci přizpůsobíme taktiku.“

Statistiky obou soupeřů v play-off

Týmové statistiky

Lukáš Rešetár (9)

nejlepší střelec