Chrudimská skupina: Paříž bude usilovat o postup

UEFA Futsal Cup se blíží velkou rychlostí, nastal tedy čas si něco více povědět o soupeřích chrudimského týmu. Společně s ERA-PACKem bude k favoritovi na postup patřit Sporting Paříž, která se pokusí potvrdit v Chrudimi papírové předpoklady a postoupit mezi šestnáct nejlepších mužstev Evropy.

Sporting vs. UEFA: Dočká se Paříž historického postupu?

Sporting Paříž se UEFA Futsal Cupu účastnil v posledních třech letech, na výraznější úspěch však stále čeká. Premiéru si na evropském poli připsali futsalisté francouzského týmu v roce 2011, kdy byli nasazeni do předkola. V Nikósii prohráli hned úvodní utkání s domácí Omonií a právě tato porážka se v celkovém kontextu stala tou rozhodující. Následné výhry s Erebuni a Flamuntari již úspěch nepřinesly. O rok později se již Sporting dostal do Main round, dokonce sahal i po účasti mezi nejlepšími šestnácti týmy starého kontinentu. Do této fáze však ve své historii ještě nenakoukl, letos bude mít však poprvé výhodu přímého nasazení do Main round.

Výsledky Sportingu Paříž v UEFA Futsal Cupu:

sezóna

fáze

soupeř

výsledek

2011/2012

Omonia Nikósie (Kypr)

Erebuni (Arménie)

Flamuntari (Albánie)

Hamburg Panthers (Německo)

Fair City Santos (Skotsko)

Topsport Antverpy (Belgie)

Main round

Iberia Star (Gruzie)

Litija (Slovinsko)

Athina 90 (Řecko)

Lemax Chisinau (Andorra)

FK Nautara Kaunas (Litva)

Main round

Marca Futsal (Itálie)

Lokomotiv Charkov (Ukrajina)

Tulpar Karagandy (Kazachstán)

Francouzská liga:

Nejvyšší futsalová soutěž ve Francii se hraje na amatérské úrovni od roku 2007, v současné době čítá třináct klubů. Sporting vstoupila do ligy až v roce 2008, za šest ročníků fungování Paříž vyhrála celkem čtyřikrát, ještě dvakrát zaznamenala finálovou účast, po které brala stříbrné medaile. Jedná se tedy o nejlepší francouzský tým v krátkodobé historii, v evropské konkurenci se ale zatím poměrně ztrácí. Právě Paříž hraje své domácí zápasy v Halle Gorges, která má kapacitu téměř pět tisíc diváků.

Ve Francii se hraje pouze základní část, jejíž vítěz bere mistrovský titul. Loňský ročník se hrál na čtyřiadvacet zápasů a byl napínavý až do závěrečného kola. Pařížští futsalisté nakonec o jeden jediný bod předčili soupeře z Cannes a se ziskem 85 bodů mohli slavit mistrovský titul a účast v UEFA Futsal Cup v následující sezóně.

Hráčský kádr:

Celek z Francie táhl především nejlepší střelec loňské sezóny Diogo Guimaraes, který přestoupil do Sportingu Lisabon a v Chrudimi tak Paříži nepomůže. Mezi další citelné odchody patří Betinho či Nacho. Francouzský tým posiloval zejména na postu brankáře: do týmu přišel italsko-brazilský gólman Gabriel Miraglia, který je považován za jednoho z nejlepších brankářů v Evropě, jenž se pyšní ziskem několika italských titulů a třetí místo v UEFA Futsal Cupu. Kromě francouzských hráčů jsou v kádru Brazilci Kafé a Diniz Pinheiro a také Portugalec Pupa.

18.09.2014 | autor: Petr Dejnožka

VARTA generální partner VARTA futsal ligy