Chrudimská skupina: Paříž bude usilovat o postup

Chrudimská skupina: Paříž bude usilovat o postup
UEFA Futsal Cup se blíží velkou rychlostí, nastal tedy čas si něco více povědět o soupeřích chrudimského týmu. Společně s ERA-PACKem bude k favoritovi na postup patřit Sporting Paříž, která se pokusí potvrdit v Chrudimi papírové předpoklady a postoupit mezi šestnáct nejlepších mužstev Evropy.


Sporting vs. UEFA: Dočká se Paříž historického postupu?

 

Sporting Paříž se UEFA Futsal Cupu účastnil v posledních třech letech, na výraznější úspěch však stále čeká. Premiéru si na evropském poli připsali futsalisté francouzského týmu v roce 2011, kdy byli nasazeni do předkola. V Nikósii prohráli hned úvodní utkání s domácí Omonií a právě tato porážka se v celkovém kontextu stala tou rozhodující. Následné výhry s Erebuni a Flamuntari již úspěch nepřinesly. O rok později se již Sporting dostal do Main round, dokonce sahal i po účasti mezi nejlepšími šestnácti týmy starého kontinentu. Do této fáze však ve své historii ještě nenakoukl, letos bude mít však poprvé výhodu přímého nasazení do Main round.

 

Výsledky Sportingu Paříž v UEFA Futsal Cupu:


sezóna

fáze

soupeř

výsledek

2011/2012

Preliminary round

Omonia Nikósie (Kypr)

4:5

Erebuni (Arménie)

6:1

Flamuntari (Albánie)

9:5

   

2012/2013

Preliminary round

Hamburg Panthers (Německo)

6:3

Fair City Santos (Skotsko)

18:2

Topsport Antverpy (Belgie)

4:4

Main round

Iberia Star (Gruzie)

2:3

Litija (Slovinsko)

3:3

Athina 90 (Řecko)

7:1

   

2013/2014

Preliminary round

Lemax Chisinau (Andorra)

8:0

FK Nautara Kaunas (Litva)

17:0

Main round

Marca Futsal (Itálie)

0:4

Lokomotiv Charkov (Ukrajina)

6:4

Tulpar Karagandy (Kazachstán)

1:6

 

 


Francouzská liga:

Nejvyšší futsalová soutěž ve Francii se hraje na amatérské úrovni od roku 2007, v současné době čítá třináct klubů. Sporting vstoupila do ligy až v roce 2008, za šest ročníků fungování Paříž vyhrála celkem čtyřikrát, ještě dvakrát zaznamenala finálovou účast, po které brala stříbrné medaile. Jedná se tedy o nejlepší francouzský tým v krátkodobé historii, v evropské konkurenci se ale zatím poměrně ztrácí. Právě Paříž hraje své domácí zápasy v Halle Gorges, která má kapacitu téměř pět tisíc diváků.

 

Ve Francii se hraje pouze základní část, jejíž vítěz bere mistrovský titul. Loňský ročník se hrál na čtyřiadvacet zápasů a byl napínavý až do závěrečného kola. Pařížští futsalisté nakonec o jeden jediný bod předčili soupeře z Cannes a se ziskem 85 bodů mohli slavit mistrovský titul a účast v UEFA Futsal Cup v následující sezóně.

 

Hráčský kádr:

Celek z Francie táhl především nejlepší střelec loňské sezóny Diogo Guimaraes, který přestoupil do Sportingu Lisabon a v Chrudimi tak Paříži nepomůže. Mezi další citelné odchody patří Betinho či Nacho. Francouzský tým posiloval zejména na postu brankáře: do týmu přišel italsko-brazilský gólman Gabriel Miraglia, který je považován za jednoho z nejlepších brankářů v Evropě, jenž se pyšní ziskem několika italských titulů a třetí místo v UEFA Futsal Cupu. Kromě francouzských hráčů jsou v kádru Brazilci Kafé a Diniz Pinheiro a také Portugalec Pupa.18.09.2014 | autor: Petr Dejnožka

Hrajeme nejvyšší 1.FUTSAL ligu

Partner klubu