1. kolo VARTA futsal liga
SH Lokomotiva, 07.09.2018, 20:00
SK Interobal Plzeň 4 : 8 (3 : 4) FK ERA-PACK Chrudim
Branky:
1' Tomáš Vnuk (Michal Holý), 7' Tomáš Koudelka , 12' Tomáš Abrham (Michal Kovács), 16' Michal Kovács , 40' Lukáš Rešetár (Petr Zajíček),
Branky:
1' Éverton (Antônio Bagatini), 2' David Drozd (Tomáš Koudelka), 7' Tomáš Koudelka , 18' Antônio Bagatini , 23' Pavel Drozd (David Drozd), 29' Pavel Drozd , 30' Éverton (Roman Mareš), 32' Martin Doša (Antônio Bagatini),

Soupiska domácí

Max
Matěj Slováček žlutá

Dvanáctigólová přestřelka ve prospěch Chrudimi! Plzeň odpadla po pauze

Vstup do nejvyšší soutěže vyšel futsalistům ERA-PACKu Chrudim na výbornou. S nepříjemným Interobalem měla obhájce titulu problémy především v prvním poločase, po pauze ale ukázal svoje zkušenosti a nakonec si vypracoval konečný čtyřbrankový náskok!

Že byste na začátek soutěže čekali opatrný oťukávací úvod? Kdeže! V prvních dvou minutách jsme v hale Lokomotiva viděli tři branky. Na velmi rychlý gól Tomáše Vnuka dokázali takřka bleskově odpovědět Éverton a David Drozd, kteří hbitě otočili skóre ve prospěch obhájce titulu. Dvě rychlé trefy plzeňské futsalisty mírně srazili, navíc se přesně mířenou ranou prosadil o chvíli později také Tomáš Koudelka. Interobal, který před sezonou vyhlásil ambice minimálně na účast ve finále, ještě v první půli stihl velké věci, po snížení Tomáše Abrhama dostal k dispozici dva desetimetrové kopy, z nichž ten první Michal Kovács nekompromisní ranou pod břevno suverénně proměnil.

Ani šest branek v prvním poločase nestačilo, také hosté se dočkali desetimetrového kopu po šestém faulu Plzně, Antonio Bagatini při své premiéře šikovně umístil balon mezi nohy Němce a určil poločasový stav na 4:3 pro Chrudim. Ani po pauze se brankostroj nezastavil, tentokrát však hrál již především chrudimský ERA-PACK. V rozmezí úvodní dvanácti minut postupně navýšili skóre dvěma góly Pavel Drozd, druhou trefu přidal také Éverton a do gólového zápisu se zapsal i slovenský reprezentant Martin Doša.

Propastný rozdíl přece jen trochu zmírnil exchrudimský kapitán Plzně Lukáš Rešetár, který v poslední minutě hlavou upravil na konečných 8:4 pro ERA-PACK. Chrudim slaví úvodní výhru a za týden v pátek jí doma čeká nováček soutěže VŠB TU Ostrava.

FOTOGALERIE ZE ZÁPASU

SK Interobal Plzeň – FK ERA-PACK Chrudim 4:8 (3:4)

Branky: 1. Vnuk (Holý), 12. Abrham (Kovács), 16. Kovács (10 m kop), 40. Rešetár (Bartůněk) – 1. Everton (Bagatini), 2. D. Drozd (T. Koudelka), 7. T. Koudelka, 18. Bagatini (10 m kop), 23. P. Drozd (Drozd), 29. P. Drozd, 30. Everton (R. Mareš), 32. Doša (Bagatini)

SK Interobal Plzeň: Němec (21. Bartůněk) – Rešetár (C), T. Buchta, Vnuk, Slavík, Sláma, Abrham, Kasýk, Sklenář, Kovács, Holý, P. Zajíček, Křemen