2.zápas UEFA Futsal Cup
FK ERA-PACK Chrudim 0 : 2 (0 : 0) FC Barcelona
Branky:

Drama s Barcelonou s nešťastným koncem pro chrudimský ERA-PACK

FOTOGALERIE - VIDEO - Ve druhém střetnutí letošního Main round UEFA Futsal Cupu se chrudimský ERA-PACK popasoval s jedním z favoritů na celkové vítězství – Barcelonou. Chrudimští předvedli skvělý taktický výkon zejména směrem do defenzívy a více než třicet minut drželi španělského soka na uzdě. Nakonec dvakrát inkasovali a jejich sen na body tím skončil.

Barcelona chrudimský tým od úvodní minuty nešetřila a nastoupila na něj s touhou co nejrychleji utkání rozhodnout. Jenže kvalitní obrana v čele s fantasticky chytajícím ukrajinským brankářem Litviněnkem dlouho odolávala. Množství příležitostí Barcelony bylo velké, ani ERA-PACK se ale směrem dopředu nenechal zahanbit. Zřejmě největší šanci dostat se do vedení dostala Chrudim po červené kartě Rogera, který jí obdržel po zákroku na unikajícího Felipeho. Brankáře Paca Sedana se ale hráčům Chrudimi prostřelit nepodařilo.

Za gólmanem Litviněnkem v prvním poločase jednou dunělo břevno, další příležitosti dokázal pochytat. A tak bezbrankové skóre platilo až do 31. minuty, kdy si defenzíva českého mistra nepohlídala Ferraa, který měl před prázdnou brankou již jednoduchou práci. O dvě minuty navíc chyboval v rozehrávce Felipe, jenž doslova daroval druhou gólovou radost Joselitovi.

Ihned po druhé inkasované brance vrhla Chrudim všechny své síly do útoku a snažila se o vyrovnání. Během hry bez brankáře se velmi dlouho držela na polovině soupeře a vypracovala si i dobré příležitosti ke skórování, jenže ani alespoň čestný gól se jí vstřelit nepodařilo. Dalším negativem je žlutá karta Felipeho, který kvůli ní bude chybět v rozhodujícím zápase o postup proti maďarskému Györu.

Ohlasy trenérů:

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Utkali jsme se s týmem, který patří k nejlepším na světě. Je nesmírně nebezpečný v útoku a zároveň skvělý v defenzívě. Moji hráči věděli, že to bude těžké a že se s míčem příliš nepotkáme. Soupeř měl spoustu šancí na skórování, naštěstí pro nás se jim tolik nedařilo. Do obrany jsme pracovali skvěle, měli jsme asi dvě velké šance na vstřelení branky a Barcelona dvakrát nebo třikrát více. Chci poděkovat hráčům za výkon, plnili strategii celý zápas. Zároveň gratuluji soupeři, pro náš tým to byla velmi cenná zkušenost, v naší lize totiž nemáme příležitost zahrát si zápasy podobné těmto. Jsem velmi rád, že jsme se mohli do budoucna něčemu přiučit.

Andres Plaza Alvarez (trenér Barcelony): „Očekávali jsme, že to bude těžký zápas, protože Chrudim je tým, který má již plno zkušeností. ERA-PACK proti nám odehrál skvělé utkání, my jsme sice měli spoustu šancí, ale gól se nám dlouho vstřelit nedařilo. Hráli jsme proti skvěle organizovanému soupeři se silnou obranou. Ve druhé půli jsme měli i trochu štěstí, ale důležité je, že máme tři body.“

FK ERA-PACK Chrudim – FC Barcelona 0:2 (0:0)

Branky: 31. Ferrao (Joselito), 33. Joselito

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko – Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Slováček – Hrubý, R. Mareš, M. Mareš, Max, Doša, Sorokin, Rešetár (C), Felipe

FC Barcelona: Paco Sedano (C) – Aicardo, Leo Santana, Dyego, Ferrao – Tolra, Barreto Neto, Adolfo, Mario Rivillos, Joselito, Roger, Rafael López, Esquerdinha