FM | 2 Přátelské zápasy
FK ERA-PACK Chrudim 3 : 2 (1 : 2) Rekord Bielsko-Biała
Branky:

Pomsta splněna! Chrudim otočila skóre a vrátila Rekordu úvodní porážku

VIDEO - FOTOGALERIE - Futsalisté FK ERA-PACKu Chrudim zaznamenali v polské Wroclawi druhé vítězství. S polským Rekordem Bielsko-Biala sice dvakrát prohrávali, vždy ale dokázali skóre otočit a v závěru utkání díky trefě Lukáše Rešetára celý duel zvrátit na svoji stranu. Šest bodů po dvou zápasech znamená nejhorší druhé místo a zítra boj o vítězství ve skupině proti Carlosově Neapoli.

Odveta za úvodní přípravný souboj v Chrudimi nezačal ERA-PACK příliš dobře a již po třiceti vteřinách zápasu kapituloval. Michal Marek si hned na úvod přichystal parádní střelu, kterou propálil gólmana Ordelta a na více než dvě minuty poslal polského mistra do vedení. Následně totiž těžil z kvalitní práce Rešetára Martin Doša, který přesným zakončením stanovil skóre nerozhodné. V další šanci zachránila Ordelta tyčka, v případě dvou desetimetrových kopů proti českému celku se zaskvěl náhradní brankář Dmitrij Litviněnko, který oba střelce Rekordu vychytal.

Přesto šel do kabin spokojenější tým z Bielsko-Biala, po pěkném ťukesu našel místo u přední tyče Ordeltovy branky Artur Poplawski. Poločasový výsledek 1:2 z pohledu ERA-PACKu Chrudim však příliš dlouho nevydržel, Chrudimští dostali možnost pokutového kopu, který bez sebemenších problémů proměnil Max. Zbytek utkání přinesl čekání na chybu soupeře a opatrnou hru, kterou rozsekl v samotném závěru Lukáš Rešetár. Zkušený chrudimský hráč obral o balon posledního futsalistu Rekordu a svůj postup na branku zakončil nekompromisní ranou.

ERA-PACK Chrudim vyhrál po obratu 3:2 a o sobotním večeru si to rozdá s Neapolí o první místo ve skupině!

FK ERA-PACK Chrudim – BTS Rekord Bielsko-Biala 3:2 (1:2)

Branky: 5. Doša (Rešetár), 23. Max (pen.), 38. Rešetár – 1. Marek, 10. Poplawski

FK ERA-PACK Chrudim: Ordelt (21. Litviněnko, Žďánský) – R. Mareš, M. Mareš, Hrubý, Rešetár, Rodek, Doša, D. Drozd, P. Drozd, Slováček, Koudelka, Beran

BTS Rekord Bielsko-Biała: Nawrat (Kaluža) – Franz, Kubík, Janovský, Seidler, Surmiak, Biel, Gasior, Poplawski, Budnik, Cichy, Bondar, Marek

Fotogalerie z finále na FB zde!

01.09.2017 | autor: Petr Dejnožka | foto: Radek Klier

FUTSAL CUP