18. kolo CHANCE futsal liga

Michal Mareš
Max 3 ball
Jakub Ždánský

Comeback Maxe zajistil Chrudimi definitivní vítězství v základní části!

Čtyři kola před koncem činí náskok Chrudimi na Benago dvanáct bodů, navíc má lepší vzájemné zápasy. Co to znamená? ERA-PACK již nemůže o první pozici v tabulce CHANCE Futsal ligy připravit vůbec nic, svěřenci trenéra Condeho se mohou těšit z nejlepšího výchozího místa do blížícího se play-off. Na Spartě se dařilo zejména Maxovi, který v prvním zápase v novém roce nastřílel do sítě soupeře hattrick!

Chrudimským futsalistům v hale na Podvinném mlýně chyběli kvůli zranění Slováček s Koudelkou a Ricardinhem, kvůli zápasovému trestu po červené kartě s Benagem nemohl nastoupit ani Lukáš Rešetár. Kapitánskou pásku převzal brankář Jakub Žďánský, který z lavičky sledoval skvělý nástup Maxe. Brazilec vstoupil do úvodního utkání kalendářního roku 2017 skvěle, již ve třetí minutě využil přihrávky Romana Mareše a poslal chrudimský výběr do těsného vedení. A to nebylo všechno. Minutu na to prostřelil gólmana Zyrjanova ještě David Drozd a zdálo se, že favorit duelu bude směřovat k jednoznačnému vítězství.

V jedenácté minutě to již bylo o tři branky. V brazilské kooperaci připravil Mancha palebnou pozici pro Maxe, který se z podobných míst často nemýlí. Tříbrankové vedení svěřence trenéra Condeho trochu ukolébalo, čehož domácí futsalisté skvěle využili. Vodeckého tým vrátil do hry gólem čtyři minuty před pauzou Radek Hanzlík. Po příchodu z kabin měla pražská Sparta více ze hry, po jednom z protiútoků duněla po ráně Romana Mareše za brankářem domácích tyčka.

Diváky na Podvinném mlýně následně pražský celek potěšil druhou vstřelenou brankou, míč za gólmana Jeana dostal z bezprostřední blízkosti Anton Brunovský. Chrudimský celek však po zbytek zápasu ukázal své zkušenosti. Uklidňující trefu na 4:2 vsítil, kdo jiný, než Max, který tímto dokonal hattrick a pečetil vítězství ERA-PACKu o dvě branky! V samotném závěru si ještě připsal několik kvalitních zákroků Jean, a když Rodrigo Mancha napálil pouze brankovou konstrukci, bylo o dalším vítězství Chrudimi definitivně rozhodnuto. Suma sumárum, Sparta – Chrudim 2:4.

AC Sparta Praha – FK ERA-PACK Chrudim 2:4 (1:3)

Branky: 16. Hanzlík (Sláma), 26. Brunovský (Rott) – 3. Max (Mareš Roman), 4. Drozd David, 11. Max (Mancha), 32. Max (Mareš Roman)

AC Sparta Praha: Zyrjanov – Kilijan,Sop, Doša (C), Vágner, Mažári, Brunovský, Sláma, Hanzlík, Rott, Křemen.

FK ERA-PACK Chrudim: Jean – Mareš Michal, Mareš Roman, Max, Drozd Pavel, Drozd David, Lukas, Mancha, Felipe

18.02.2017 | autor: Petr Dejnožka | foto: Radek Klier

FUTSAL CAMP