16. kolo CHANCE futsal liga
Branky:
9' Roman Jelínek ,
Branky:
2' Felipe , 8' David Drozd , 14' David Drozd , 29' Michal Mareš , 33' Pavel Drozd , 36' Pavel Drozd , 37' Tomáš Koudelka , 39' David Drozd ,

Soupiska domácí

Ricardinho
Matěj Slováček 2 kopačka asistence
Jakub Ždánský

První výhra v derby splněna, bratři Drozdovi zavzpomínali pěti góly

Ani patnácté utkání v letošní sezóně nenašlo v CHANCE Futsal liga chrudimského přemožitele. V derby mezi prvním ERA-PACKem a posledním MADOSem úřadodovali zejména bývalí hráči hradeckého týmu – David a Pavel Drozdovi. Dohromady nastříleli pět branek a byli základním kamenem vítězství Chrudimi 8:1!

Chrudimští futsalisté v prvním letošním derby začali opravdu aktivně, z čehož již ve druhé minutě vytěžili vedoucí branku. Po přesném pasu Rešetára prostřelil brankáře Ordelta Felipe, díky kterému ERA-PACK vedl. Bývalí hráči hradeckého MADOSu David a Pavel Drozdovi hráli poprvé proti svému týmu na jeho hřišti, díky čemuž měli o motivaci postaráno. Touhu po brance si David Drozd splnil již v osmé minutě, následně na odpověď hradeckého Jelínka zareagoval gólem na 3:1 ve čtrnácté minutě. Hradečtí mohli ještě snížit z desetimetrového kopu, v brance ale na danou situaci vystřídal Jakuba Žďánského Jean, který hradeckého protivníka neomylně vychytal.

ERA-PACK vyhrál první poločas 3:1, ve druhé půli ale následně potvrdil svoji suverenitu na hrací ploše. Dobrý výkon hradeckého týmu vydržel až do poloviny druhé půle, po které již Chrudimští odskočili. Nejprve parádní kombinací od Manchy přes Felipeho přistál balon na noze Michala Mareše, který již neměl těžkou práci skórovat. Stejně jako v předchozím zápase v Brně se do branky postavil do druhé půlky Jean, který si s ojedinělými pokusy soupeře poradil a duel opustil bez inkasovaného gólu.

V posledních minutách skóre na straně Chrudimi narostlo. Dvakrát za sebou se do střelecké listiny zapsal Pavel Drozd, následně do prázdné branky zakončil kvalitní akci Slováčka Tomáš Koudelka. Minutu před závěrečnou sirénou se k míči dostal na levé straně David Drozd a přesnou střelou dokonal svůj premiérový hattrick v dresu ERA-PACKu Chrudim. V konečném součtu lídr tabulky zvítězil 8:1 a už se těší na svoje další vystoupení před vlastními fanoušky proti stejnému soupeři.

MADOS MT Hradec Králové – FK ERA-PACK Chrudim 1:8 (1:3)

Branky: 9. Jelínek – 2. Felipe (Rešetár), 8. David Drozd (Koudelka), 14. David Drozd (Slováček), 29. Michal Mareš (Felipe), 33. Pavel Drozd (Felipe), 36. Pavel Drozd, 37. Koudelka (Slováček), 39. David Drozd (Felipe).

MADOS MT Hradec Králové: Ordelt – Jelínek (C), Friedl, Beran, Chromek, Strasser, Novotný, Zdržálek, Habrman.

FK ERA-PACK Chrudim: Žďánský (21. Jean) – R. Mareš, M. Mareš, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Lukas, Mancha, Ricardinho, Rešetár (C), Slováček, Felipe.

28.01.2017 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková

FUTSAL CUP