15. kolo CHANCE futsal liga

Michal Štrajt
Tomáš Štverák

Druhé čisté konto v sezóně přišlo s Plzní, rozhodl Slováček a Mancha

Futsalisté mistrovského ERA-PACKu zvládli odvetu proti Interobalu Plzeň a před vlastními fanoušky zvítězili 2:0. Druhá nula v probíhajícím ročníku přibyla na konto chrudimského týmu, k vítězství dále výraznou měrou přispěl nový muž v dresu Chrudimi Rodrigo Mancha, který vstřelenou brankou pojistil vedení obhájce titulu.

Plzeň přijela do chrudimské sportovní haly v okleštěné sestavě a pouze s osmi hráči do pole, přesto ale dokázala odehrát s Chrudimí kvalitní utkání. Do sestavy ERA-PACKu se vrátil po zranění Brazilec Ricardinho, po ukončení trestu po červené kartě kapitán Lukáš Rešetár a poprvé vběhl do soutěžního zápasu CHANCE Futsal ligy zkušený brazilský pivot Rodrigo Mancha. Chrudimští od úvodních minut byli častěji u balonu, jejich kombinace ale zastavovala kvalitní defenzíva plzeňského Interobalu, ojedinělé nebezpečné příležitosti pochytal hostující Václav Kubíček.

Když už plzeňský brankář na zakončení nestačil, pomohla mu, jako v případě střely Lukáše Rešetára, branková konstrukce. Tyčka byla nastřelena i na druhé straně, kde zahrozil nejlepší střelec Plzně v probíhající sezóně Michal Štrajt. Skóre prvního poločasu se poprvé měnilo ve 13. minutě. Tomáš Koudelka přesnou přihrávkou našel Matěje Slováčka, jenž prudkou ranou do horní poloviny branky nedal Kubíčkovi šanci zasáhnout. O dvě minuty později bylo ještě veseleji. Rodrigo Mancha při svém prvním kontaktu s míčem v dresu Chrudimi přesně zavěsil a prudkou ranou navýšil vedení ERA-PACKu již na 2:0!

Stejný výsledek vydržel i do přestávky a na světelné tabuli svítil i po dobu trvání celého druhého poločasu. V něm Chrudim výrazně vylepšila svoji defenzívu a třetí tým tabulky do velkých šancí již nepouštěla. Interobal udržel vyrovnaný výsledek až do závěru zápasu, v posledních dvou minutách ještě zkusil s osudem zahýbat při hře bez brankáře. Marně. Jakub Žďánský v chrudimské brance vychytal čisté konto, Chrudim po vítězství znovu upevnila vedení v čele tabulky.

Další body si ERA-PACK může připsat v pondělní dohrávce s týmem Rádio Krokodýl Helas Brno.

FK ERA-PACK Chrudim – SK Interobal Plzeň 2:0 (2:0)

Branky: 13. Slováček (Koudelka), 15. Mancha (Rešetár)

FK ERA-PACK Chrudim: Žďánský – Záruba, R. Mareš, M. Mareš, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Ricardinho, Rodrigo Mancha, Rešetár (C), Slováček, Felipe

SK Interobal Plzeň: Kubíček – Mižár (C), Štrajt, Koc, Mariánus, Štverák, Abrham, Holý, Hudaček