7. kolo CHANCE futsal liga
Sportovní hala Města Chrudim, 04.11.2016, 20:00
FK ERA-PACK Chrudim 4 : 1 (3 : 0) AC Sparta Praha
Branky:
4' Matěj Slováček , 18' Max , 20' Lukáš Rešetár , 26' Radim Záruba ,
Branky:
31' Jan Šafář ,

Sparta v Chrudimi kousala, tři body i přesto zůstávají doma

Pražská Sparta předvedla na chrudimské palubovce hodně nebojácný výkon, herně byla dvanáctinásobnému mistrovi vyrovnaným soupeřem, střelecky se jí ale nedařilo. Chrudimští v prvním poločase hned třikrát skórovali a tím jednoznačně nakročili k vítězství. Po brankách Slováčka, Maxe, Rešetára a Záruby vyhrál ERA-PACK poměrem 4:1 a upevnil si první místo v tabulce CHANCE Futsal ligy.

Domácí v prvních minutách podle očekávání diktovali tempo, kvalitně bránící Sparta však chrudimské futsalisty do vyložených příležitostí nepouštěla. Naopak plnou kupu povinností měl brankář Carlos, který si v prvním poločase připsal několik náročných a důležitých zákroků. První změna stavu přišla ve čtvrté minutě, kdy elegantní patičky Záruby využil k přesnému zakončení Matěj Slováček. Vstřelená branka Chrudimské povzbudila, ERA-PACK mohl zvýšit vedení z nohy Koudelky, ten ale prostor mezi třemi tyčemi z dobré pozice nezasáhl.

Dva smrtící údery, které v konečném součtu rozhodly o vítězství současného šampiona, přišly až v závěru první půle. Kapitán Lukáš Rešetár nejprve narazil na druhý gól Maxovi, následně vteřinu před sirénou z ostrého úhlu propasíroval balon za Vozárova záda a zvýšil tím na poločasových 3:0! Po přestávce se více na balonu držel sok z hlavního města, který kvalitní kombinací držel chrudimský výběr pod zámkem.

ERA-PACK spoléhal zejména na rychlé protiútoky, které přinášely před Vozárovou brankou slušné šance. Jednu z nich využilo duo Koudelka – Záruba, druhý jmenovaný v přečíslení dva na jednoho pouze zakončoval do odkryté branky. Za svůj sympatický výkon si Sparta Praha snížení zasloužila a dočkala se devět minut před koncem zápasu. Na konečných 4:1 upravil rychlou dorážkou Jan Šafář, o tři body a dobrou náladu Chrudimské nepřipravil. Po tříbodovém vítězství má východočeská Chrudim na čele tabulky před druhou Slavií dva body náskok a zápas s Hradcem Králové k dobru.

FK ERA-PACK Chrudim – AC Sparta Praha 4:1 (3:0)

Branky: 4. Slováček (Záruba), 18. Max (Rešetár), 20. Rešetár (Koudelka), 26. Záruba (Koudelka) – 31. Šafář.

FK ERA-PACK Chrudim: Carlos – Záruba, R. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Lukas, Ricardinho, Rešetár, Slováček, Felipe.

AC Sparta Praha: Vozár – Doša, Kubelka, Šafář, Brunovský, Sláma, Hanzlík, Tichý, Rott, Zapletal, Křemen, Kilián, Jošt.

05.11.2016 | autor: Petr Dejnožka | grafika: Ondřej Bartušek