2. kolo CHANCE futsal liga

Matěj Slováček
Radim Záruba žlutá
Jakub Ždánský

Chrudim dvakrát prohrávala, s nováčkem bere za remízu bod

Ambiciózní nováček CHANCE Futsal ligy z Litoměřic poprvé opravdu ukázal svoji sílu. S ERA-PACKem Chrudim hrál odvážnou partii, před vlastními diváky dlouho pomýšlel na vítězství a nakonec je s bodem za remízu 2:2 spokojen. Chrudimští naopak ztratili v nové sezóně první body, v dresu hostí góly stříleli David Drozd a Lukáš Rešetár.

Úvod zápasu vyšel daleko lépe litoměřickému týmu, který se z první útočné akce dostal bleskurychle do vedení. Brazilská spolupráce vyústila v první gól v síti Jakuba Žďánského, centr Silvy usměrnil za záda chrudimského gólmana Paiva Pereira! ERA-PACK chtěl po inkasovaném gólu převzít otěže zápasu, Gardenline ale výrazně vzdoroval, a dokonce si i sám vytvářel dobré gólové příležitosti. Zákroky Jakuba Žďánského držely Chrudim ve hře, na druhé straně se Vavrek vyznamenal například proti jedovaté ráně Maxe.

Další změna stavu přišla až v jedenácté minutě, převaha obhájce titulu přinesla své ovoce. Svoji premiérovou trefu v dresu Chrudimi zaznamenal David Drozd, který uklidil z blízkosti míč přesně k tyči! I nadále měli hosté více ze hry, svoji aktivitou si vykoledovali pět akumulovaných faulů na straně soupeře. Kýženého vedoucího gólu se však nedočkali. Z ojedinělé protiakce přišla přesná přihrávka bývalého Chrudimáka Rodriga, který našel u tyče volného Paiva Pereiru, který už si s podobnou pozicí věděl rady!

Ani přes zajímavé šance na obou stranách se již skóre v prvním poločase neměnilo, do druhé půle se tak šlo za těsného manka chrudimského týmu. Místy až drtivý tlak ve druhé dvacetiminutovce přinesl nejprve tyčku po střele Tomáše Koudelky, jisté zákroky skvěle chytajícího Vavreka a následně v čase 31:20 i vyrovnání z nohy kapitána Lukáše Rešetára! Závěrečné minuty již změnu stavu nepřinesly, před reprezentační přestávkou Chrudim pouze remizovala s Gardenline Litoměřice 2:2!

NÁRORY TRENÉRŮ PO UTKÁNÍ

David Filinger (trenér Gardenline Litoměřice): Podali jsme koncentrovaný výkon a dodrželi danou taktiku. Všechny hráče musím pochválit. Síla soupeře se ukázala především ve druhém poločase, ale naše brejky byli velmi nebezpečné. S bodem jsme spokojeni!

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): Domácí měli velmi dobrý den, vyšlo jim skoro vše,ale je pravda, že se mohli opřít o velmi kvalitní defenzivu. Nám nešlo prakticky nic, co jsme natrénovali jsme nepoužili. Vázla nám kombinace, nehráli jsme dobře. Chtěli jsme vyhrát, ale dnes jsme si tři body nezasloužili!

Gardenline Litoměřice – FK ERA-PACK Chrudim 2:2 (2:1)
Branky: 1. Pereira (Silva), 16. Pereira (Rodrigo) – 11. D. Drozd, 32. Rešetár (Koudelka)
Gardenline Litoměřice: Vavrek, Bartůněk – Taverna (C), Wenderson, Blažek, Hrdý, Robert Weyne, Žampa, Léo, Silva, Krok, Macháček, Sedláček, Tichý.
FK ERA-PACK Chrudim: Žďánský, Carlos – Záruba, R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Ricardinho, Rešetár (C), Slováček, Felipe.

17.09.2016 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková

Fotogalerie

info info info info info info info info info info info info info info info info info info info info info info info info info info info info info info

FUTSAL CUP