příp. 4. finále CHANCE futsal liga
Sportovní hala Města Chrudim, 31.05.2015, 20:00
FK ERA-PACK Chrudim 3 : 2 (1 : 2) FC Balticflora Teplice
Branky:
17' Michal Mareš (Roman Mareš), 30' Roman Mareš ( Alvarito), 31' Rodrigo Taverna ( Alvarito),
Branky:

Michal Salák
Sidnei
Zdeněk Sláma

Šach, mat! ERA-PACK slaví jedenáctý titul ve své historii!

VIDEO, FOTOGALERIE - Neskutečná série s pohádkovým koncem. ERA-PACK Chrudim dokázal znovu obhájit primát v nejvyšší soutěži poté, co ve čtvrtém finále otočil skóre z 0:2 na 3:2! Závěrečná siréna následně odstartovala velkolepé oslavy, které budou mít zajisté dlouhé trvání.

Až po strop zaplněná sportovní hala viděla opravdu svižný úvod z obou stran, který přinesl hned v první minutě utkání nastřelenou tyčku na obou stranách a několik nebezpečných příležitostí. Úvodní branka přišla z nohy Jiřího Novotného, který využil úniku po levé straně a elegantního přehození brankáře Tona a poslal Balticfloru do těsného vedení – 0:1! Chrudimští byli i nadále aktivnějším týmem, nedokázali ale ze svých příležitostí nic využít. V jedné z největších šancí se ocitl Matěj Slováček, který v chrudimské sestavě nahradil absentujícího Maxe, jenže jeho nadějnou akci Jeronimo zlikvidoval.

Ouzko bylo chrudimským futsalistům v sedmnácté minutě, kdy po neproměněné tutovce Felipeho na druhé straně využil milimetrového pasu Emersona Carlos Alberto – 0:2! Chrudimští na nepříznivý stav zareagovali oddechovým časem, což se projevilo jako to nejlepší možné řešení. Samostatnou akcí se totiž blýskl Michal Mareš, který obešel dva protihráče a svojí slabší nohou vrátil ERA-PACK na koně. V prvním poločase jsme se již vsqtřelené branky nedočkali, Chrudimští však vstoupili do druhé dvacetiminutovky dobře naladěni.

Od úvodní rozehrávky totiž měli na hřišti více ze hry, jejich snaha však velmi dlouho nebyla vyrovnávací brankou oceněna. Vše se změnilo po půlhodině zápasu, kdy Alvarito chytře přenechal míč Romanu Marešovi, který tečovanou ranou podruhé rozjásal zaplněnou chrudimskou tribunu – 2:2. Nažhavení domácí věděli, že mají Balticfloru na talíři a snažili se jí ještě více srazit do kolen. Minutu po druhé vstřelené brance se to povedlo! Dobrou práci Felipeho domácí přetavili v protiútok tři na jednoho, který po narážečce s Alvaritem o tyčku zakončil Rodrigo – 3:2!

Následujících devět minut tepličtí vlci neskutečně bušili do zkonsolidované chrudimské obrany, která si v čele s Tonem zažila perné chvíle. Balticflora si ale žádnou stoprocentní příležitost vypracovat nedokázala, a tak mohla celá Chrudim začít slavit jedenáctý titul! Závěrečná siréna odšpuntovala obrovský proud radosti, na druhé straně bylo k vidění velké zklamání. Následně došlo k předání zlatých a stříbrných medailí, ocenění nejlepšího hráče finálové série, kterým se zcela po právu stal Roman Mareš!

Futsalový primát tak i pro sezónu 2014/2015 zůstává ve východočeské Chrudimi, která ho již neodevzdala devětkrát v řadě. Všem hráčům, členům realizačnímu týmu a fanouškům gratulujeme k úspěchu! Titul má svůj domov!

FK ERA-PACK Chrudim – FC Balticflora Teplice 3:2 (1:2)

Branky: 17. Mareš M.,  30. Mareš R., 31. Rodrigo – 4. Novotný, 17. Carlos Alberto.

FK ERA-PACK Chrudim: Ton – Koudelka, Chmelík, Mareš R., Mareš M., Dentinho, Kilmer, Alvarito, Rodrigo, Rešetár, Slováček, Felipe.

FC Balticflora Teplice: Jeronimo – Sláma, Marcio, Holý, Sidnei, Novotný, Giva, Salák, Carlos Alberto, Emerson.

01.06.2015 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková

Fotogalerie